/blog

14-04-2020/Pomieszczenie IOL: ta opcja jest bardziej elastyczna jak zwykła soczewka i koncentruje się na co najmniej jednej odległości

Pomieszczenie IOL: ta opcja jest bardziej elastyczna jak zwykła soczewka i koncentruje się na co najmniej jednej odległości

Prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy ciążowej jest większe, jeśli odpowiesz twierdząco na dwa lub więcej z poniższych pytań:

 • byłeś otyły?
 • Czy jesteś powiązany z kimś, kto ma lub miał problemy z cukrzycą?
 • Czy jesteś Latynosem / Latynosem, Afroamerykaninem, Indianinem, rdzennym mieszkańcem Alaski, azjatyckimi Stanami Zjednoczonymi lub mieszkańcem wysp Pacyfiku?
 • Czy lubisz mieć 25 lat?
 • Czy w poprzedniej ciąży wystąpiły u Ciebie następujące objawy:
  • Cukrzyca ciężarnych
  • Urodzenie martwego dziecka lub poronienie
  • Duże niemowlę (ważące ponad 9 funtów)
 • Czy masz zespół policystycznych jajników (PCOS) lub inne schorzenia związane z problemami z insuliną?
 • czy kiedykolwiek miałeś problemy z insuliną lub poziomem cukru we krwi, takie jak przeciwstawienie się insulinie, nietolerancja cukru lub „stan przedcukrzycowy”?
 • czy masz podwyższone ciśnienie krwi, lub?

gdy lekarz uzna, że ​​istnieje zwiększone ryzyko, przeprowadzi test „prowokacyjny”. Napijesz się naprawdę słodkiego napoju. Godzinę później odczytasz poziom cukru we krwi.

W przypadku, gdy wyniki okażą się wyższe niż 130 do 140 mg / dl, wrócisz do miejsca pracy lekarza w późniejszym terminie, aby przeprowadzić bardziej wymagający proces. To naprawdę nazywa się testem tolerancji glukozy, który trwa 3 godziny. Być może będziesz musiał przestrzegać niektórych instrukcji dietetycznych, takich jak post przez 8 do 12 godzin tuż przed przystąpieniem do testu.

Jesz, a kiedy już, będziesz musiał zwracać uwagę na co. Twój lekarz lub dietetyk może udzielić Ci porady, która dokładnie określa, ile powinieneś spożywać i kiedy zawsze musisz to sprawdzić.

Spożywaj właściwie trzy małe posiłki z 2 lub 3 smakołykami mniej więcej o tej samej porze każdego dnia.

Zdobądź 40% z węglowodanów i 20% z białka. 50% związanych z węglowodanami powinno być naprawdę złożone, węglowodany bogate w błonnik z tłuszczem od 25% do 30%.

Celuj codziennie w 20-35 gramów błonnika. Posiłki, takie jak na przykład pieczywo pełnoziarniste, płatki zbożowe i makarony, brązowy lub ryż, czyli dzikie płatki owsiane, a także warzywa i owoce pomogą Ci się tu dostać.

Ograniczyć całkowity tłuszcz do znacznie mniej niż 40 procent dziennych kalorii. powinien naprawdę być znacznie mniejszy niż 10% ilości spożywanego tłuszczu.

Spożywaj różnorodne posiłki, aby mieć wystarczającą ilość składników odżywczych. Być może będziesz musiał wziąć dodatek zdrowotny, aby zapłacić za swoje bazy. Zadaj swojemu lekarzowi pytanie, które powinieneś zadać, jeśli tak myśli.

Zjedz trochę krakersów lub precli, zanim wyruszysz ze snu. W ciągu dnia jedz często mało potraw i omijaj tłuste, smażone i tłuste potrawy.

Zainwestuj, upewnij się, że masz plan, z którym musisz sobie poradzić.reprostal jak brać może obniżyć poziom cukru. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli nie masz pewności, jak sobie z tym poradzić.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do dnia 28 marca 2019 r

ŹRÓDŁA:

United States Diabetes Association: „Gestational Diabetes” i „What is Gestational Diabetes?”

Agencja Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej: „Cukrzyca ciążowa: przewodnik dla kobiet w ciąży”.

Stany Zjednoczone University of Nurse Midwives: „Zagadnienia związane z cukrzycą ciążową”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie kobiety w ciąży powinny być poddawane badaniom przesiewowym podczas ich. Badanie przesiewowe można przeprowadzić na podstawie historii medycznej kobiety i zbadania ryzyka, które jest pewne, ale zwykle sugeruje się badanie progu cukru dentystycznego.

Glukoza, która jest testem doustnym, jest używana do badań przesiewowych w kierunku cukrzycy ciążowej. Cukrzyca ciążowa to choroba, która może rozwinąć się u niektórych kobiet w późniejszym okresie macierzyństwa (zwykle po 24. tygodniu). Panie, u których wystąpi ten problem, nie mają przed zajściem w ciążę.

Test jest zwykle przeprowadzany między 24 a 28 tygodniem. Jeśli miałeś wcześniej problemy z cukrzycą ciążową lub jeśli Twój lekarz obawia się o ryzyko rozwoju ciąży, test można wykonać przed 13. tygodniem.

Glukoza będąca testem doustnym polega na szybkim wypiciu słodzonego płynu (zwanego Glucola), zawierającego 50 g cukru. Twoje ciało szybko wchłania ten cukier, powodując wzrost poziomu glukozy w ciągu 30 do 60 minut. około 60 minut po przyjęciu jasnej odpowiedzi należy pobrać salę testową z żyły w twoim zapasie. Badanie krwi mierzy, w jaki sposób roztwór cukru został zmetabolizowany (przygotowany przez ciało fizyczne).

Poziom 140 mg / dl lub wyższy zidentyfikuje 80% kobiet z cukrzycą ciążową. Ilekroć ta wartość graniczna zostanie obniżona do 130 mg / dl, rozpoznawalność wzrasta do 90%. Gdy poziom cukru we krwi był większy niż 130 mg / dl, lekarz prawdopodobnie zasugeruje wykonanie innego testu na cukrzycę, który wymaga od niego szybkiego spożycia (nie spożywania niczego) przed badaniem. 

Podczas drugiego testu, zwanego 100-gramowym dentystycznym testem poziomu glukozy, poziom cukru we krwi jest testowany cztery razy w ciągu trzech godzin po spożyciu słodzonego (dostępnych jest wiele smaków) napoju podobnego do coli. Jeśli dwa z czterech testów krwi są nieprawidłowe, uważa się, że masz cukrzycę ciążową.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone przez Akademię 27 lipca 2019 r., Czyli ŹRÓDŁA: American of Physicians. United States Diabetes Association. U.S. Preventive Services Task Force (USPSTF).

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

to wysoki poziom cukru we krwi, który można uzyskać tylko wtedy, gdy się tego spodziewasz. Twoja wiadomość „ciążowa” oznacza właściwy moment, kiedy dziecko rośnie w łonie matki. Około 3 do 5 na 100 kobiet w ciąży to zakażenie. Możesz go zdobyć, nawet jeśli nie miałeś go wcześniej.

Dobra kontrola jest ważna dla ubezpieczenia zdrowotnego i dziecka. Pierwszym krokiem jest zrozumienie, co powoduje problemy z cukrzycą podczas ciąży.

Kiedy jesz, twoje ciało przestaje przetwarzać węglowodany z posiłków jako cukier zwany cukrem. Cukier trafia do krwiobiegu. Następnie podróżuje do komórek, aby dać ludzkiemu ciału moc. Te marki zostały nazwane przez organ nazywanymi hormonami, które pomagają wprowadzić cukier do komórek i zmniejszyć jego ilość.

W okresie macierzyństwa łożysko – organ, który odżywia i dostarcza powietrze dziecku – uwalnia hormony, które pomagają dziecku rosnąć. Kilka z nich sprawia, że ​​organizmowi trudniej jest pomóc w wytwarzaniu lub używaniu. To naprawdę się nazywa.

Aby utrzymać stały poziom glukozy we krwi, musisz zarabiać więcej – aż trzykrotnie więcej niż zazwyczaj. Jeśli nie jest w stanie wytworzyć dodatkowej ilości insuliny, poziom cukru we krwi wzrośnie i wystąpią problemy z cukrzycą podczas ciąży.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tej infekcji może być większe, jeśli:

 • Czy organizmowi trudniej było używać insuliny przed zajściem w ciążę; dodatkowa waga sprawia.
 • Szybko tyjesz podczas macierzyństwa, z którym masz rodzica, brata lub kuzyna
 • Twój poziom cukru we krwi jest wysoki, ale wystarczający, aby naprawdę zostać zdiagnozowanym; to naprawdę się nazywa.
 • Miałaś problemy z cukrzycą podczas ciąży w wieku powyżej 25 lat
 • Podałeś poród dziecku ważącemu ponad 9 funtów
 • Miałeś dziecko, które urodziło się martwe
 • Masz stan zwany zespołem policystycznych jajników (PCOS)
 • jesteś Afroamerykaninem, Hindusem ze Stanów Zjednoczonych, Latynosem lub mieszkańcem wysp Pacyfiku

https://yourpillstore.com/

Cukrzyca ciążowa zwykle zaczyna się na samym początku. Ale jeśli sam masz pewne aspekty zagrożenia, lekarz może zasugerować wczesny test cukru pod koniec związanego z pierwszym trymestrem. Jego powtórzenie powtórzyło się między 24 a 28 tygodniem macierzyństwa, a następnie nie będziesz ponownie testować, jeśli wynik testu będzie negatywny. Technik laboratoryjny sprawdzi poziom cukru we krwi po wypiciu słodkiego napoju do badania.

Współpracuj z lekarzem, aby obniżyć poziom cukru w ​​okresie ciąży. W zależności od wyników testu może to sugerować modyfikacje diety lub leki. Kiedy utrzymujesz kontrolę nad poziomem cukru we krwi, Twoje dziecko rzadziej będzie miało problemy z cukrzycą, będzie miało większą niż normalnie wagę lub ma inne problemy zdrowotne.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone przez 30, 2019

ŹRÓDŁA styczeń:

United States Diabetes Association: „Co to są problemy związane z cukrzycą ciążową?”

Cleveland Clinic: „Zagadnienia związane z cukrzycą ciążową”.

Ogólnopolskie Biuro Informacji o Cukrzycy: „rzeczy, które muszę wiedzieć o cukrzycy ciążowej”.

UCSD: „Cukier i przyprawa, jednak dobre: ​​z czego jest zrobione GDM”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Aż 9 na 100 kobiet w ciąży rozwija stan zwany mellitus (GDM). Możesz być narażony na problemy podczas dystrybucji i dystrybucji.

Kiedy się spodziewasz, twoje komórki stają się nieco bardziej odporne. To powoduje wzrost ilości cukru lub glukozy w twoim ciele. Dodatkowy cukier zapewnia dziecku dostęp do większej ilości składników odżywczych.

Ale jeśli twoje komórki stają się zbyt odporne, podczas gdy cukier nie może do nich wejść, poziom cukru we krwi staje się zbyt wysoki. Może to powodować problemy dla Ciebie i Twojego rosnącego dziecka.

Chociaż niektóre proste rzeczy sugerują, że prawie na pewno go dostaniesz, będziesz działać, aby zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo.

Nikt nie może z całą pewnością stwierdzić, kto może mieć cukrzycę ciążową, ale Twoje szanse wzrosną, jeśli:

 • Są Latynosami, Afroamerykanami, rdzennymi Amerykanami, Azjatami lub mieszkańcami wysp Pacyfiku
 • było przed twoim macierzyństwem
 • mieć członka rodziny z
 • Masz 25 lat lub więcej
 • Cukrzyca ciążowa to wcześniejsza ciąża
 • posiadał bardzo duże dziecko (9 funtów lub więcej) lub poród martwy
 • Wcześniej występowały nieprawidłowe wyniki badań poziomu cukru we krwi

Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jakie jest największe prawdopodobieństwo, że to masz i na jakie objawy należy uważać.

Twój lekarz lub dietetyk pozwoli Ci wybrać posiłki, które pozwolą Ci utrzymać zdrowy zakres. Mogą dodatkowo nauczyć Cię porcji, które są idealne na kolację.

Ogólnie rzecz biorąc, ogranicz cukierki i śledź, ile spożywanych jest pokarmów bogatych w węglowodany.

Dodaj błonnik do posiłków. Będzie to pochodzić z warzyw, owoców, pieczywa pełnoziarnistego, pełnoziarnistych krakersów i płatków zbożowych. Jedno badanie, które dotyczy diety kobiet, zanim się spodziewają. Każde zwiększenie dziennej dawki błonnika o 10 gramów zmniejszyło ryzyko ciążowych problemów cukrzycowych o 26%. Oprócz tego, co spożywasz, stosowanie suplementów błonnika może być pomocne w zaspokojeniu potrzeb związanych z spożyciem błonnika. Przed użyciem jakichkolwiek suplementów skonsultuj się z lekarzem.

Twój dyplom może dać lekarzowi ważne wskazówki dotyczące dobrego samopoczucia, a test glukozy, który jest testem doustnym (OGTT), pokazuje, jak dobrze organizm radzi sobie po posiłkach.

Może informować, czy już go masz, czy jesteś na czy. szybsza forma OGTT sprawdza.

Generalnie, kiedy jesz, wzrasta. Twój gruczoł, który jest długi w brzuchu, uwalnia hormony zwane. Pomaga przejść z twoich własnych komórek do magazynowania i energii. Następnie poziom cukru we krwi powraca do normy.

Kiedy ty masz, ludzkie ciało słabo się zużywa. Glukoza rozwija się w twoim. Ten cukier w nadmiarze uszkadza naczynia krwionośne w ludzkim ciele. może prowadzić do,, infekcji i szkód.

Możesz potrzebować glukozy, która jest testem doustnym, jeśli:

 • Are lub
 • mieć bliską rodzinę
 • Mieć
 • Masz haj (rodzaj tłuszczu we krwi)
 • mieć faktycznie (co powoduje dylematy menstruacyjne)
 • Dostarczono, który ważył znacznie więcej niż 9 funtów
 • Miałem podczas poprzedniego

Szybsza forma tego testu jest wykonywana między 24 a 28 tygodniem ciąży, aby sprawdzić, czy masz cukrzycę ciążową. Nazywa się to testem prowokacji glukozy, który jest doustny.

Każdego dnia przez 3 dni przed badaniem, aby uzyskać dokładny wynik na OGTT, spożywaj około 150 gramów węglowodanów. Nie pij ani nie jedz niczego poza godziną dziesiątej przed wieczorem.

Nie musisz wykonywać żadnych przygotowań, które są specjalne, test prowokacyjny dla kobiet w ciąży. Zjesz rano. Po prostu unikaj posiłków z dużą ilością cukru, takich jak pączki lub sok pomarańczowy.

Otrzymasz OGTT w miejscu pracy lekarza, przychodni, centrum medycznym lub laboratorium. Oto, co się dzieje:

 • Asystent pielęgniarski lub lekarz będzie potrzebował badania krwiobiegu z żyły w zaopatrzeniu, aby sprawdzić poziom początkowego poziomu cukru we krwi.
 • Następnie weźmiesz mieszaninę rozpuszczonego cukru.
 • Kolejne badanie poziomu cukru we krwi wykonasz 2 godziny później.

Podczas macierzyństwa test przebiega szybciej. Przyjmiesz płyn, który jest słodki. Wtedy jest szansa, że ​​około 60 minut później będziesz mieć badanie krwi.

Dla wszystkich, zastrzyk dostarcza lekarstwa do tkanki podskórnej mięśnia między mięśniami. Mięśnie podskórne (zwane także mięśniami „sub Q”) znajdują się w całym ciele.

Podczas używania strzykawki postępuj zgodnie z poniższymi krokami. Uwaga: te instrukcje nie są przeznaczone dla klientów używających pióra lub systemu do wstrzykiwań bez igły.

Wybierz czysty, suchy warsztat i zbierz następujące materiały insulinowe:

 • Butelka insuliny
 • Sterylna strzykawka insulinowa (połączona z igłą) z usuniętym opakowaniem
 • Dwie chusteczki alkoholowe (lub waciki i pojemnik z alkoholem)
 • Jeden pojemnik na zużyty sprzęt (taki jak na przykład trudny pojemnik syntetyczny lub stalowy z przykręcaną lub szczelnie zabezpieczoną pokrywą lub komercyjny pojemnik na ostre przedmioty)

Umyj ręce detergentem i podgrzaną wodą i osusz je czystym ręcznikiem.

 • Zdjąć plastikową nasadkę z pojemnika z insuliną.
 • Obróć pojemnik z insuliną w dłoniach 2 do 3 razy, aby połączyć insulinę. Nigdy nie potrząsaj pojemnikiem, ponieważ mogą tworzyć się pęcherzyki atmosfery i wpływać na ilość pobieranej insuliny.
 • Przetrzyj gumową część wierzchnią, połączoną z pojemnikiem z insuliną, za pomocą wacika lub tamponu nasączonego alkoholem.
 • Ustaw pojemnik z insuliną w pobliżu, aby uzyskać płaską powierzchnię.
 • Usuń ograniczenie przez igłę.

Jeśli zalecono Ci dwa rodzaje insuliny, które musisz przyjmować naraz (dawka mieszana), przejdź do instrukcji w następnej części.

 • Pobrać wymaganą liczbę urządzeń atmosferycznych do strzykawki, odciągając tłok do tyłu. Należy pobrać do strzykawki taką samą ilość insuliny, jaką należy wstrzyknąć. Stale mierzyć górną część tłoka.
 • Wprowadzić igłę do plastikowego korka połączonego z pojemnikiem z insuliną. Wbić tłok w dół, aby wstrzyknąć atmosferę do pojemnika (umożliwia to łatwiejsze pobieranie insuliny). Przechowywać igłę w pojemniku.
 • Odwrócić strzykawkę i butelkę do góry dnem. Upewnij się, że.
 • Odciągnąć tłok w kierunku wymaganej liczby (odmierzyć górną część tłoka).
 • Sprawdź strzykawkę pod kątem pęcherzyków atmosfery. Pęcherzyki powietrza w strzykawce nie spowodują uszkodzenia, mogą zmniejszyć ilość insuliny w strzykawce, jeśli zostaną wstrzyknięte, ale. Aby usunąć pęcherzyki atmosfery, dotknij strzykawki, aby pęcherzyki świeżej atmosfery stały się popularne i przepchnij do tłoka, aby usunąć pęcherzyki atmosfery. Ponownie sprawdzić dawkowanie i w razie potrzeby dodać więcej insuliny do strzykawki.
 • Wyjąć igłę z pojemnika z insuliną. Bardzo ostrożnie zmień limit igły.

Ważne jest, aby konsumować zdrowiej, gdy sam masz. Nie oznacza to, że nie możesz cieszyć się smacznym jedzeniem, w tym niektórymi ulubionymi.

Dzięki temu organizm ludzki zapobiega wytwarzaniu insuliny. A to oznacza, że ​​wykonujesz każdy dzień roboczy lub pompkę. Kluczowe jest również śledzenie poziomu cukru we krwi.

to tylko element obrazu. Ćwiczenia i dieta dodatkowo odgrywają ważne role, pomagając utrzymać stabilny poziom cukru we krwi. Może pomóc kontrolować poziom cukru, gdy dokonujesz zdrowych wyborów żywieniowych i jesz stałe ilości w ciągu dnia. Może również zmniejszyć ryzyko związanych z tym dylematów, takich jak, i.

Niektórzy eksperci sądzili, że istnieje „dieta cukrzycowa”. Uważali, że osoby z cukrzycą muszą unikać wszelkich pokarmów zawierających cukry lub przestać jeść inne pokarmy. Ale kiedy masz rodzaj 1, będziesz spożywać dokładnie tę samą dietę, która jest zdrowa dla wszystkich innych.

Postępuj zgodnie z ogólnymi wskazówkami

 • Jedz mniej niezdrowego tłuszczu. Wracaj do tego, co znajdziesz w tłustych mięsach, takich jak bekon i zwykła mielona, ​​a także pełnotłuste produkty mleczne, takie jak pełne mleko i masło. Niezdrowe tłuszcze zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. W przypadku cukrzycy prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia jest wyższe niż przeciętne. Przygotuj jedzenie, które jest mądre, aby zmniejszyć to niebezpieczeństwo.
 • Zdobądź błonnik, który wystarczy. Może pomóc kontrolować poziom cukru we krwi. Możesz dostać błonnik z fasoli i. Każdego dnia będziesz potrzebować 25-30 gramów.

 Te pokarmy bogate w błonnik zawsze będą lepszą alternatywą niż węglowodany o niskiej zawartości błonnika, takie jak rafinowane „białe” ziarna i gotowe potrawy, które są słodkie.

Węglowodany są głównym źródłem energii Twojego organizmu. Możesz je zdobyć z wielu posiłków, takich jak zboża (makaron, chleb, krakersy i przekąski), owoce warzywa, nabiał i cukry.

Węglowodany pobudzają organizm szybciej niż jakiekolwiek posiłki. Liczba i rodzaj spożywanych pokarmów węglowodanowych może wpływać na to, jak dobrze radzisz sobie z cukrzycą.

Liczenie węglowodanów umożliwia śledzenie, w jaki sposób spożywają węglowodany, których jest wiele. Skorzystaj z pomocy lekarza lub dietetyka, aby obliczyć, ile gramów węglowodanów należy spożywać na każdą przekąskę i posiłek. Możesz skorzystać z aplikacji do wymiany posiłków lub innego przewodnika, aby policzyć gram węglowodanów w posiłkach.

Dobrze kontrolowane cukry pomagają dzieciom w ogólnym wzroście i rozwoju. Twój lekarz pomoże ci ustalić, jakie poziomy są odpowiednie dla twojego dziecka, ponieważ cele zmieniają się wraz z wiekiem dzieci. Przetestuj swoje dziecko wiele razy, aby wiedzieć, co musisz zrobić, aby dostosować się do niego każdego dnia.

Twój cel jest prosty: doprowadzić go do docelowego zasięgu, gdy tak nie jest. Co powoduje wzloty i upadki?

 • jedzenie
 • rozwój i hormony
 • Choroba
 • Stres i inne emocje

Nikt nie oczekuje, że dziecko, u którego poziom cukru we krwi rośnie, będzie cały czas w normie. A kiedy twoje dziecko osiągnie dojrzałość płciową, jego hormony mogą powodować problemy z ekstremalnymi zmianami cukrów.

Pamiętaj, że prawdziwe wartości na liczniku nie są „dobre” ani „złe” – to po prostu liczby. Otrzymujesz od nich informacje, jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Ponieważ Ty lub Twoje dziecko możecie nie zauważyć oznak, ocenianie jest najlepszym sposobem uniknięcia niebezpiecznie wysokich i niższych poziomów.

Pomóż dzieciom nauczyć się radzić sobie samodzielnie. Zachęcaj do dobrych nawyków. Chwal swoje dziecko podczas testów, bez względu na wynik. Nie pozwól mu czuć się źle lub winić go, gdy ich ilości są poza zasięgiem. Pomóż mu wrócić na właściwe tory.

Referencja medyczna WebMD sprawdzona przez 14, 2020

ŹRÓDŁA październik:

Mensing, C. Poradnik edukacyjny dotyczący sztuki i nauki w zakresie samodzielnego zarządzania cukrzycą, wydanie drugie, United States Association of Diabetes Educators, 2011.

United States Diabetes Association. „kryteria opieki medycznej w cukrzycy – 2014”, Opieka diabetologiczna, 2014 styczeń.

Anne Peterka, MS, RD, LD, CDE, Youngsters ‘Healthcare of Atlanta.

Dzieci z cukrzycą: „Sugestie dotyczące opieki”.

JDRF: „Kontrola i zarządzanie”.

© 2020 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Posiadanie oznacza, że ​​twoje ciało nie robi. Hormon ten przenosi cukier (cukier) z krwiobiegu do komórek, gdzie jest wykorzystywany do zasilania.

Bez insuliny w krwiobiegu powstaje nadmierna ilość cukru. Może to uszkodzić nerwy i naczynia krwionośne, ostatecznie powodując poważne zdrowie.

Kiedy nie radzisz sobie z cukrzycą i nie kontrolujesz poziomu cukru we krwi, całe ciało może mieć cenę. Niektóre z najbardziej powszechnych powikłań:

 • (nefropatia)
 • infekcja neurologiczna ()
 • problemy z nogami, w tym
 • Infekcja oka (retinopatia)
 • infekcje naskórka
 • (stan zapalny i infekcja)

Nie możesz całkowicie wyeliminować swoich szans na rozwój tych chorób, możesz je zmniejszyć.

Wysoki poziom cukru we krwi powoduje uszkodzenia, które są prawdziwe dla ludzkiego ciała. Dlatego ważne jest, aby codziennie kontrolować swoje dane. 

Zadaj swojemu lekarzowi pytanie dotyczące wykonania testu a1c. Śledzi twoją średnią na przestrzeni kilku miesięcy. Daje ci to lepszy, szerszy obraz tego, jak dobrze radzisz sobie z cukrzycą.

Jest dużo bardziej prawdopodobne, że posiadasz huśtawkę lub huśtawkę niż osoby bez cukrzycy, możesz zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo. 

Utrzymuj swój i zdrowy zakres. Wysokie liczby dla obu są częste w przypadku cukrzycy, więc dołóż wszelkich starań, aby je zbadać.

Przygotuj jedzenie, które jest inteligentne, aby znacznie pomóc w utrzymaniu poziomu cukru we krwi i utrzymaniu zdrowia serca i nerek. Uzupełnij produkty, błonnik i tłuszcze, które są dobre. Unikaj posiłków pełnych tłuszczów nasyconych, poziomu cholesterolu i soli.

Trening może obniżyć poziom cukru we krwi i zmniejszyć ryzyko wszelkiego rodzaju problemów, takich jak udar serca i choroby. Dodatkowo korzystnie wpływa na poziom cholesterolu i ciśnienie w krwiobiegu. 

Porozmawiaj z lekarzem, zanim zaczniesz. Mogą ostrzegać przed niektórymi ćwiczeniami z technikami o dużym wpływie i ciężkim podnoszeniem. Mogą podnieść poziom cukru we krwi.

Liczne narzędzia i wskazówki pozwolą Ci zapanować nad cukrzycą typu 1. Ale pozostając niesprawdzonym, może wpływać na narządy, których jest kilka, w tym twój umysł. Duże skoki i spadki poziomu cukru we krwi są związane z depresją, skróceniem czasu skupienia i spowolnieniem czasu reakcji, zarówno faktycznie, jak i psychicznie.

Eksperci muszą przeprowadzić więcej badań, aby dowiedzieć się dokładnie, jakie krótkoterminowe i długotrwałe skutki cukrzycy wpływają na umysł – niemniej jednak mają nadzieję, że znajdą sposoby na zapobieganie i odwracanie szkód.

Badanie z 2014 roku opublikowane przez United States Diabetes Association pokazuje, że naprawdę wysoka krew (hiperglikemia) może spowolnić rozwój umysłu w miarę jego rozwoju. Dokładnie tak samo jest, gdy kwoty dziecka znacznie spadają i rosną.

Skany umysłu ujawniają różnice, gdy rozważa się małe dziecko z cukrzycą i jedno bez. Niemniej jednak naukowcy nie odkryli żadnych różnic, które byłyby głównymi ich IQ, nastrojem, zachowaniem oraz zdolnościami uczenia się i pamięci. Niemniej jednak nie wiadomo w przypadku, gdy infekcja może wpływać na takie rzeczy, jak ruchy mięśni i dokładnie, jak szybko planują informacje.

Dorośli, którzy przez pewien czas mieli rodzaj 1, czyli znacznie wolniejsze reakcje realne i psychologiczne. Wydaje się, że stan ten nie wpływa na umiejętności uczenia się i rozumowania, twierdzą naukowcy. Ale ma to wpływ na uwagę i okres pamięci.

Typ 1, podobnie jak rodzaj 2, jest powiązany z wysoką stawką. Wysoki poziom cukru we krwi przy jednoczesnym lęku przed radzeniem sobie z chorobą, która jest długofalowa.

Najlepszą ochroną jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi, stosowanie pożywnej diety i przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza.  

Im dłużej twoje poziomy pozostają rzeczywiście wysokie lub niskie, lub wahają się do skrajności, tym bardziej prawdopodobne jest, że twoja głowa zostanie uderzona. Stałe monitory cukru to naprawdę świetne narzędzie, ponieważ mierzą poziom cukru we krwi co 5 minut.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 4 maja 2019 r

ŹRÓDŁA:

Diapedia: „Funkcje poznawcze w cukrzycy”.

Brands, A. Diabetes Care, kwiecień 2015.

Joslin Diabetes Center: „Czy minimalny poziom cukru we krwi (hipoglikemia) jest niebezpieczny?”

Digitale, E. Zakres Stanford Medicine, 11 grudnia 2014 r.

Premiera informacyjna, EurekAlert!

Seaqusit, E. Cukrzyca, styczeń 2010.

Lekarz rodzinny w Stanach Zjednoczonych: „Cukrzycowa kwasica ketonowa”.

Ogólnokrajowe instytuty dobrego samopoczucia: „Przewlekły wysoki poziom cukru we krwi może być szkodliwy dla rozwijającego się umysłu małych dzieci”.

Cameron, FJ i in. Opieka diabetologiczna, Czerwiec 2014.

Harvard Medical School: „Diabetes and Anxiety”.

Musen, G. Cukrzyca, Luty 2006.

United States Diabetes Association.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nigdy, przenigdy nie lubiłeś zastrzyków. Jesteś przez nich niespokojny. Sam widok igły wystarczy, abyś się skręcił.

Jeśli któreś z nich Cię definiuje, usłyszenie, że będziesz musiał zacząć robić autoportrety, może napełnić Cię strachem.

Niż myślisz, czy musisz podać sobie insulinę, czy inny lek, wstrzyknięcie sobie jest prawdopodobnie o wiele łatwiejsze. To prawie na pewno mniej bolesne. Marlene Bedrich, RN, koordynatorka systemu podczas Diabetes Teaching Center w UCSF, mówi, że jej ludzie robią sobie zdjęcia, które są najpierw w biurze – po pewnym doradztwie.

„Dziewięćdziesiąt dziewięć procent ludzi nie powie, że to w ogóle zaszkodziło” – mówi Bedrich.

Joni Pagenkemper, kierownik edukacji diabetologicznej w Nebraska Medicine, zgadza się, że dla niektórych obawy przesłaniają prawdę.

„Uzyskują w swoim umyśle obraz długiej, niegodziwej igły” – twierdzi Pagenkemper. Szybko dodaje: „Nie ma się czego bać”.

Masz mnóstwo towarzystwa, jeśli boisz się strzałów. Analiza wskazuje, że 22% z nas się ich boi.

Również ty sam możesz się denerwować, jeśli nie masz nic przeciwko, aby ktoś inny dał ci szansę. Zwykle chodzi o igły, podczas gdy stresujesz się zastrzykiem we właściwy sposób czy możesz dać.

Istnieją metody, dzięki którym samodzielne wstrzyknięcie będzie tak przyjemne, jak tylko możesz:

 • Kiedy tylko możesz, upewnij się, że lek jest nagrzany.
 • Trzymaj się, aż trunek, którego użyłeś do czyszczenia miejsca, w którym zamierzasz wstrzyknąć, wyschnie.
 • Zawsze używaj nowej igły.
 • Usunąć pęcherzyki świeżego powietrza ze strzykawki.
 • Upewnij się, że igła jest ustawiona odpowiednio do wchodzenia i wychodzenia.
 • Szybko wbij igłę.

Rzeczywistość dla osób z cukrzycą jest mniej zniechęcająca niż w dobrych latach, których jest niewiele.

Prawdopodobnie będziesz używać ołówków insulinowych zamiast strzykawek i fiolek. Ołówki mają w rzeczywistości mniej niż połowę igieł używanych do takich rzeczy, jak szczepionki przeciw grypie. Są też cieńsze.

W Nebraska Medicine Pagenkemper twierdzi, że ludzie mogą ćwiczyć, dając sobie zastrzyk plastikowego manekina, zanim spróbują.

(RP) to termin określający grupę stanów, które mogą powodować utratę wzroku. Cokolwiek ich łączy, to ubarwienie, które widzi twój lekarz, gdy patrzy na twoją siatkówkę – duże pieniądze na mięśnie podczas względnego prostego tyłu twojej uwagi. Tracisz wzrok, gdy masz RP, komórki siatkówki zwane fotoreceptorami nie działają tak, jak powinny, iz czasem.

To zaburzenie, które rzadko przenosi się z matek i taty na syna lub córkę. Tylko 1 na 4000 osób ją otrzymuje. Około połowa wszystkich osób społecznych z RP ma członka rodziny, który również go ma.

Siatkówka ma dwa rodzaje komórek zbierających światło: pręciki i czopki. Pręty znajdują się wokół pierścienia znajdującego się na zewnątrz siatkówki i są również aktywne przy słabym świetle. Wiele form barwnikowego zwyrodnienia siatkówki najpierw dotyka pręcików. Twoja zdolność widzenia na względną stronę – – odejdź.

Czopki są przeważnie dokładnie pośrodku siatkówki. Pomagają zobaczyć kolory i szczegóły, które są w porządku. Ilekroć RP na nie wpływa, stopniowo tracisz wzrok, który jest najważniejszy i zdolność widzenia kolorów.

Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki zwykle zaczyna się w młodości. Ale dokładnie, kiedy się zaczyna i jak szybko się pogarsza, różni się w zależności od osoby. Osoby z RP bardzo tracą wzrok w bardzo wczesnej dorosłości. W wieku 40 lat często tak jest.

Ponieważ pręciki są zwykle uderzane jako pierwsze, objawem, który można zauważyć jako pierwszy, jest to, że przystosowanie się do ciemności zajmie znacznie więcej czasu (tzw. „). Na przykład zauważysz to, wychodząc z jasnego światła słonecznego, jak teatr, który jest słabo oświetlony. Potkniesz się o przedmioty w ciemności lub być może nie będziesz w stanie prowadzić w nocy.

Stracisz widzenie peryferyjne w czasie, który będzie taki sam wkrótce po pogorszeniu się wzroku wieczornego. Możesz otrzymać „tunel”, a to oznacza, że ​​nie możesz zobaczyć rzeczy we względnej części bez przełączania głowicy.

W późniejszych fazach może to wpłynąć na twoje pachołki. To sprawi, że trudniej będzie ci mieć kolory do pracy nad szczegółami i. To niezwykłe, ale często szyszki giną jako pierwsze.

Możesz znaleźć jasne światła – objaw, który może zadzwonić lekarz. Możesz zacząć widzieć błyski światła, które migają lub migoczą. To naprawdę nazywa się fotopsją.

Kiedy zdiagnozowano u twojego syna lub córki, rodzina może się nauczyć, ponieważ możesz opanować właściwą opiekę i rutynę, która jest nowa.

Twoje życie się zmieni, jednak z czasem przyzwyczaisz się do tej specyficznej „nowej normalności”.

Możesz pocieszyć się, wiedząc, że nie musi to ograniczać Twojego dziecka podczas wprowadzania poprawek. „Dzieci z dziećmi mogą robić wszystko, co potrafią inne dzieci” – mówi Andrea Petersen Hulke, związana z Analysis Foundation.

Szpitale zapewniają kursy akademickie, które mogą dać rodzinie i opiekunom zrozumienie niezbędne do poradzenia sobie z tą nową sytuacją.

Główną zmianą jest częste sprawdzanie i korygowanie poziomu glukozy (zwanego również „poziomem cukru we krwi”). Może to wymagać sprawdzania 10 do 12 razy dziennie. O tym, jak duże są potrzeby Twojego dziecka, decyduje pora zmywania posiłków, rodzaje spożywanych posiłków i ilość wykonywanych zadań.

Potrzeba trochę umiejętności matematycznych, by utrzymać się w zdrowym zakresie. Ale z powtórzeniami będzie łatwiej. Dowiesz się również, jak reaguje Twoje dziecko, gdy jego poziom jest zbyt niski lub wysoki, będziesz wiedział, jak to naprawić, jeśli raz popełnisz błąd.

„Na początku matematyka była dziwaczna, ale istnieją narzędzia, które są bardzo pomocne” – mówi Lisa Sterling, która dowiedziała się, że jej dziecko (obecnie 17-letnie) miało rodzaj 1, gdy miała 11 lat. Dzienniki, mierniki i narzędzia do śledzenia online pozwolą abyś był na bieżąco.

Można podawać za pomocą zastrzyków (długopis lub strzykawka) lub pompki. Lekarze często zaczynają od zastrzyków, podczas gdy rodziny uczą się podstaw. Pompa to mały komputer, który zapewnia stałą dawkę. Nadal musisz śledzić, aby znacznie pomóc pompie działać prawidłowo. Ty, Twój lekarz i syn lub córka wspólnie zdecydujecie, jakiego urządzenia powinno używać dziecko.

„Celem jest obejście życia Twojego dziecka”, a nie odwrotnie – mówi dr Jane Chiang, zrzeszona w United States Diabetes Association.

Poziom cukru we krwi młodych ludzi – zwłaszcza gdy są małe – jest wszędzie wokół nas. Nikt nie oczekuje, że na co dzień będą idealne.

Twój cel jest prosty: ustaw go w docelowym zakresie, gdy tak nie jest, ponieważ organizm Twojego dziecka nie może. Testowanie ich imów trwa kilka razy, a to oznacza, że ​​wiesz, co musisz zrobić, aby je dostosować.

Co powoduje wady i zalety?

 • jedzenie
 • rozwój
 • choroba
 • Stres i inne emocje

pamiętaj, że prawdziwe liczby na mierniku nie są „dobre” ani „złe” – to po prostu liczby. Ponadto dostarczają informacji, jak zadbać o zdrowie i radość dziecka przez całą noc.

Testowanie to najlepszy sposób na uniknięcie niebezpiecznie wysokich i niższych poziomów. Możesz nie zauważyć oznak, a Twój syn lub córka mogą nie być w stanie wyjaśnić, co się dzieje. Z pewnością nie może ci powiedzieć, że czuje się zabawnie, skoro nie może jeszcze mówić.

Gdy Twoje dziecko będzie starsze, jego cele będą się zmieniać. Twój lekarz pomoże Ci ustalić, jakie poziomy są odpowiednie dla Twojego dziecka.

Referencja medyczna WebMD sprawdzona przez 14, 2020

ŹRÓDŁA październik:

Mensing, C. Art and Science of Diabetes Self-Management Education Desk Reference, wydanie drugie., Amerykańskie Stowarzyszenie Edukatorów Cukrzycy, 2011.

United States Diabetes Association. „kryteria opieki medycznej w cukrzycy – 2014”, Opieka diabetologiczna, 2014 styczeń.

Anne Peterka, MS, RD, LD, CDE, Youngsters ‘Healthcare of Atlanta.

Dzieci z cukrzycą: „Sugestie dotyczące opieki”.

Chase, H. Understanding Diabetes, wydanie 12, Youngsters ‘Diabetes Foundation, 2011.

© 2020 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Implant soczewki wewnątrzgałkowej jest zamiennikiem sztucznej soczewki. Jest to element zabiegu do naprawy.

Każdy ma soczewkę – ekran wykonany z czystej wody i białka, który spoczywa za uczniem. Soczewka skupia światło na siatkówce, które dostarcza je do Ciebie.

Wraz z wiekiem modyfikacje białek i części soczewki stają się mętne. To naprawdę jest określane jako zaćma. Może sprawić, że rzeczy będą wyglądać na zamazane lub nadać im brązowawy odcień.

są naprawdę przyczyną, która prowadzi, szczególnie u osób starszych. Niemniej jednak są korygowane poprzez operację – procedurę, która jest wykonywana ponad 2 miliony razy w roku w Stanach Zjednoczonych.

Soczewka wewnątrzgałkowa lub IOL jest wykonana z przezroczystego tworzywa sztucznego i stanowi około jednej trzeciej wielkości centa. Istnieje kilka różnych typów

Jednoogniskowa soczewka IOL: jest to najczęściej. Ten implant pozostaje skupiony na jednej stałej odległości, w przeciwieństwie do naturalnej soczewki, która może się rozciągać lub zginać, aby pomóc Ci skupić się. Możesz widzieć rzeczy z daleka, ale potrzebujesz okularów do czytania lub widzenia z bliska, jeśli Twoje skupia się na odległość.

Implant wieloogniskowy: Podobnie jak miseczki z dwuogniskowymi lub soczewkami progresywnymi, soczewka ta ma obszary, które pomagają widzieć rzeczy z różnych odległości. Może to zająć kilka miesięcy, aby dostosować się, aby wyglądać naturalnie. Czasami może powodować powstawanie większej liczby aureoli lub odblasków wokół świateł w porównaniu z soczewkami jednoogniskowymi. 

Pomieszczenie IOL: ta opcja jest bardziej elastyczna jak zwykła soczewka i koncentruje się na co najmniej jednej odległości. Dzięki temu rzadziej będziesz potrzebować kubków do czytania.